Фонд гарантування виграли справу "Укрінбанку"Велика палата Верховного Суду, яка розглядала вимогу компанії "Укрінком" визнати її правонаступником збанкрутілого "Укрінбанку", відмовила позивачеві.

Об этом сообщает Футляр от виолончели


Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів з посиланням на рішення суду від 10 грудня 2019 року.


Верховний Суд уточнив, що банки-банкроти не можуть бути повернуті на ринок без відповідного рішення Національного банку.


"Згідно з постановою Великої палати, рішення судів про скасування неплатоспроможності — це не привід для припинення тимчасової адміністрації або ліквідації банку, які проводить ФГВФО.
Крім того, палата зробила висновок, що суди нижчих інстанцій не можуть скасовувати рішення НБУ про виведення банків з ринку тільки на підставі порушень процедури", — заявив заступник директора-розпорядника Фонду Віктор Новіков.


Зазначається, що таке рішення суду має вирішальне значення у судових процесах між Нацбанком, Фондом гарантування та "банками-зомбі", які раніше отримали рішення судів про те, що Нацбанк незаконно визнавав їх неплатоспроможними.


Нагадаємо:


НБУ визнав "Укрінбанк" неплатоспроможним наприкінці 2015 року. У середині 2016 року фінустанову перейменували, власники (неформальний вплив на банк приписують екс-голові НБУ Володимиру Стельмаху, офіційний мажоритарій — Володимир Клименко, якому належить близько 70% акцій) перереєстрували банк в юрособу "Укрінком" і "перевезли" його з Києва до Сєвєродонецька.


У березні 2016 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною і скасував постанову правління Національного банку "Про віднесення ПАТ "Укрінбанк" до категорії неплатоспроможних".


Читайте також: У погоні за збитками. Як Укрінбанк став неплатоспроможним


Бенефіціари кризи: власники яких збанкрутілих банків виграли від банкрутства


Економічна правда


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2020/02/12/656959/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя