Спалах пташиного грипу: чи загрожує Вінниці дефіцит яєць?

Через факти зараження птиці на фермі у селі Бугаків, Немирівського району, про які ми повідомляли раніше, введено масштабні карантинні заходи. Станом на 23 січня знищено поголів’я курей на місцевих підприємствах, а ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області звернулося до покупців та продавців яєць щодо зняття товару з реалізації.

Так, у Бугакові було ліквідовано 108 688 голів птиці, в тому числі з ПП “Хутір” – 108144 голів; з ТОВ “Немирів-Поділля” – 544 голови. Приміщення, де утримувались кури, наразі вільні, вже розпочаті роботи з їх очистки та дезінфекції. З метою контролю за епізоотичною ситуацією, в зонах захисту та спостереження працюють 15 робочих груп, які проводять облік птиці в індивідуальному секторі та клінічний огляд.

Проведено клінічний огляд 14 220 голів птиці в 556 дворах 18-ти населених пунктів району. Триває перевірка інших. За результатами проведеного клінічного огляду, інформації щодо захворюваності птиці в зонах захисту та спостереження не надходило. Для проведення лабораторного контролю за грипом птиці, в зонах захисту і на фермах по утриманню птиці в Немирівському районі розроблено графік відбору проб біоматеріалу.

Разом з тим, з метою посилення заходів біологічної безпеки і недопущення поширення збудника територією України, Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області оприлюднило інформацію керівництва ПП “Хутір” щодо підприємств, які купували їхні яйця протягом січня.Джерело статті: “https://www.wave.vinnica.ua/misto/spalah-ptashynogo-grypu-chy-zagrozhuye-vinnyczi-deficzyt-yayecz/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя